תנועה לאירועים

תכנון הסדרי תנועה לאירועים זמניים בעלת ערך חשוב וקריטי לזרימת תנועה שוטפת ובטיחותית. משרד אור מהנדסים – ייעוץ, תכנון וניהול פרויקטים ישמח לעמוד לשירותכם ולתכנן בצורה המיטבית את הסדרי התנועה לכל אירוע שרק יבוא. משרדינו עוסק בייעוץ, תכנון וניהול פרויקטים בתחום התחבורה והתשתיות. המשרד מעניק שירותים הנדסיים למגוון גופים מוניציפאליים, חברות ממשלתיות וחברות פרטיות בתחום התחבורה, כבישים ותשתיות.

באילו מצבים צריך תכנון הסדרי תנועה לאירועים ?

בכל מצב של אירוע המוני, עבודות פיתוח זמניות או כל מקרה המחייב שינויי תנועה זמניים ולא קבועים מחייב תכנון תנועה מותאם וייעודי. תכנון תנועה זה מסדיר את התנועה עד לסיום האירוע בהתאם לקביעת הרשויות. מטרת הסדרי תנועה החדשים והזמניים הללו היא להבטיח תנועה לאירועים באופן בטיחותי גם בזמן של אירועים המוניים כגון הופעות, פסטיבלים, תהלוכות, מרתוני ספורט למיניהם.

במקרים אלה עולה הצורך לאפשר קיום האירוע לצד המשך תנועה במרחב למשתמשי הדרך. בשעה שישנה חסימה של כבישים יהיה צורך בתכנון מדויק וויסות התנועה דרך מסלולים אלטרנטיביים הקיימים באזור. זאת במטרה לאפשר לחיים להתקיים גם בשעה שהעיר חוגגת אירוע מסוים. את התכנון של הסדרי התנועה החדשים חייב לבצע איש מקצוע מנוסה בלבד, העדיפות היא כמובן לקבלת שירות מקצועי מידי משרד מהנדסי תחבורה מנוסה ומומחה בתחום. כך תוכלו להיות בטוחים כי התכנון אשר תקבלו יהיה המתאים ביותר עבור אופי היישוב ותשתיות התחבורה הקיימות באזור.

ההתפתחות לא עוצרת לרגע

בשנים האחרונות אנו יכולים לראות כי מדינת ישראל משקיעה מאמצים ומשאבים רבים לשיפור ופיתוח מערכות התשתית התחבורתית הקיימת. אך בשעה שמתבצעות עבודות רבות כאלו על הכבישים בכל רחבי הארץ, אנו יכולים לראות כי באותם המיקומים הסדרי התנועה חייבים להשתנות. זהו למעשה מצב חריג בהשוואה לתנאי הדרך הרגילים והמוכרים לנו, כך שנדרשת התייחסות פרטנית של הסדרי התנועה על מנת למנוע היווצרות של מוקדי סיכון אפשריים. כך משרד אור מהנדסים – משרד המתמחה בתכנון תחבורה, ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע בבניית תכנית הסדרי תנועה זמניים אשר מותאמים בצורה מדויקת למכשול אשר קיים על הכביש, לצרכי האוכלוסייה ולתנאים אשר שאר האזור מציב בפנינו.

תכנון התנועה לאירועים

תכנון הסדרי תנועה לאירועים זמניים היא משימה חיוני לשמירה על הסדר הציבורי וצמצום ההשפעה של האירוע על שאר משתמשי הדרך. ישראל של השנים האחרונות זוכה ליותר אירועי תרבות ומופעים מקומיים ובינלאומיים מאי פעם. משמעות הדבר היא שלא מעט פעמים, המדינה הקטנה והצפופה שלנו צריכה להתמודד עם עומסי תנועה חריגים בפרקי זמן קצרים מאוד. כחלק מהפקת האירועים כיום, מארגנים מתחשבים בהסדרי התנועה לאירועים ומשקיעים מחשבה רבה כדי ליצור דרכי גישה נוחות הן לפני האירוע והן אחריו. לפרטים נוספים בנושא זה, ניתן ליצור קשר עם חברת אור מהנדסים. חברה זו מעניקה שירותי ייעוץ מתקדמים בתחום התנועה לאירועים – בכפוף למדיניות משרד התחבורה.

מתי צריך לשקול להשקיע בשירותי תכנון הסדרי תנועה לאירועים?

התוויה של הסדרי תנועה לאירועים היא מצב יוצא דופן אשר מתרחש רק כאשר אין ברירה אחרת. יש כמה מצבים בהם תעלה הדרישה להסדרי תנועה לאירועים, ובניהם ניתן למצוא:

 1. הופעות ואירועי תרבות עם כמויות משתתפים עצומות. תנועת כלי רכב במסות גדולות עשויה להיות מסוכנת ולכן שינוי הנתיבים ולעיתים חסימה של רחובות סמוכים לאירוע היא מתבקשת.
 2. פעילויות ספורט שונות כמו מרוצים עירוניים מחייבים את הרשות המקומית לתחום את האירוע ולשמור על בטחון המשתתפים.
 3. שינויי תנועה זמניים בזמני הפגנות ותהלוכות שונות.

במקרים אלה עולה הצורך לאפשר קיום האירוע – לצד המשך תנועה במרחב למשתמשי הדרך. בשעה שישנה חסימה של כבישים, יהיה צורך בתכנון מדויק וויסות התנועה דרך מסלולים אלטרנטיביים הקיימים באזור. זאת במטרה לאפשר לחיים להתקיים גם בשעה שהעיר חוגגת אירוע מסוים. את התכנון של הסדרי התנועה החדשים חייב לבצע איש מקצוע מנוסה בלבד, העדיפות היא כמובן לקבלת שירות מקצועי מידי משרד מהנדס תחבורה מנוסה ומומחה בתחום. כך תוכלו להיות בטוחים כי התכנון אשר תקבלו יהיה המתאים ביותר עבור אופי היישוב ותשתיות התחבורה הקיימות באזור.

ערים ללא הפסקה

בישראלים אוהבים לבלות, לחגוג – ולעשות את כל זה באוויר הפתוח. לכן רשויות מקומיות רבות מתכננות בצורה מסודרת לאורך השנה אירועים בהם יהיה צורך בחסימות נקודתיות. בהתאם, הן מזמינות מבעוד מועד שירותים של מהנדסים וחברות המתמחות בתכנון הסדרי תנועה לאירועים. בעולם אידיאלי, ניתן יהיה לקיים אירוע מבלי להפריע בכלל לאף תושב שרוצה לנסוע בעיר, אבל זה עולם אידיאלי. בחיים האמתיים, הרשויות צריכות לדאוג שכל מי שלא רוצה לקחת חלק במרוץ העירוני, יוכל לבוא ולצאת את העיר בשלום. אנחנו בחברת אור מהנדסים מחזיקים צוות מהנדסים מקצועי ומיומן בתחום הסדרי התנועה לאירועים. בעזרת ליווי מקצועי וצמוד נסייע לכם להוציא לפועל כל אירוע.

סגור

  השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

  Call
  Mail