תכנון תחבורה

תכנון תחבורה ציבורית ופרטית מתבסס על מספר פעולות מרכזיות – כאשר כל אחת מהן נועדה להבטיח שימוש בטוח ויעיל בדרך. מעבר לכך, על עבודת התכנון לעמוד בתנאי השטח ותנאי התעבורה הקיימות, כמו גם על אלו העתידיות. כלומר, מדובר במענה מוקפד אשר אמור לסייע בכל הנוגע לתכנון כבישים, חניות, תמרורים, מעברי חצייה, איי תנועה, ככרות במפגש שבין הולך הרגל לנהגים. לקבלת מענה מקצועי בנושא זה, יש לפנות אל משרד אור מהנדסים. משרד מוביל זה, המנוהל על ידי אינג' ליאור בר, עוסק בייעוץ, תכנון וניהול פרויקטים בתחום התחבורה והתשתיות.

תכנון תחבורה – לבצע את העבודה כהלכה

החל מהנסיעה ברכבת אל העבודה, ביקור אצל ההורים בעיר אחרת ועד איסוף הילדים מחבריהם, השימוש בתחבורה ציבורית ופרטית הוא יום-יומי – ונועד לשרת אותנו במטרותינו השונות. בהתאם, על מנת שנוכל להמשיך במשימותינו השונות על הצד הטוב ביותר, על העיריות, הרשויות והגופים הרלוונטיים להבטיח תכנון תחבורה כראוי.

בשלב זה, חשוב להדגש כי "תכנון תחבורה" הינו מושג הכולל בתוכו למעשה, את הקשרים השונים שבין מערכת התחבורה לבין השימושים והפעילויות הרלוונטיות בקרקע. מדובר בתחום המשמש כעולם ומלואו, במסגרתו נבנים מודלים שונים לחיזוי התפקוד והביקוש של מערכות התחבורה שונות; משימות הלוקחות בחשבון את התחבורה הציבורית, התחבורה הפרטית, הנדסת התנועה – כולל תכניות רמזור, מסלולים ומפרצים, בדיקה של שיטות שונות לשיפור הבטיחות בתשתיות השונות וכן הלאה.

כך או כך, על מנת להבטיח שמלאכת תכנון התחבורה מתנהלת כהלכה, יש לפנות אל חברה המתמחה בתחום זה – ולהסתייע בשירותיה החשובים. כך תוכלו להבטיח עוד שנים רבות ואיכותיות בתחום התנועה והתחבורה, בין אם ברכב פרטי, אוטובוסים או רכבות.

אור מהנדסים – תכנון תחבורה ציבורית בצורה מקצועית ומיומנת

החל מתכנון תנועה ודרכים, תכנון נספחי תנועה וחניה ועד ניהול פרויקטים ופיקוח – פעולות אלו ואחרות מבצע משרד אור מהנדסים בהצלחה רבה. זאת ועוד, תוך עמידה בתקנים המחמירים – כמו גם עמידה בתו התקן ISO9001:2008 הבינלאומי לניהול באיכות. בנוסף, כל פרויקט בו לוקח חלק צוות המשרד, מתבצע במקצועיות רבה, באמינות ובשקיפות מלאה.

תכנון תחבורה ציבורית ופרטית

תכנון תחבורה נכון מתחשב באלמנטים רבים. מהבולטים בהם ניתן למנות את הטופוגרפיה הקיימת, הסביבה, הבטיחות ועוד. תחבורה אמורה לפתור בעיות שונות לטובת הציבור, ולכן, חייבת לכלול גם פתרונות לתחבורה ציבורית. מדובר באופן כללי על סלילת כבישים וכל הנספחים התחבורתיים החשובים בהם. חברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים מתמחה בתחום וניתן לקבל אצלה מידע מקיף.

תכנון תחבורה ציבורית ופרטית

תכנון תחבורה – על ידי מהנדסים מומחים

תכנון תחבורה נחשב לאחד מהמשימות המשפיעות ביותר על הכלל וגם על היחיד. היוזמה מגיעה מהממשלה או הרשות המוניציפלית המקומית ויש צורך להגדיר את הצורך ולמצוא לו תקציב. הדרישה המוצבת לפני המתכנן היא למצוא את התוואי הטוב ביותר לכביש בין עירוני כדי התחשבות בשיקולי טופוגרפיה, מיקום יישובים, אזורי טבע, איכות הסביבה ואחרים נוספים. במידת הצורך, הוא יוסיף גשרים, מנהרות וכדומה. בכביש כזה יש לקחת בחשבון גם חניונים ומרכזי מנוחה לנהגים, תחנות דלק עם חנויות נוחות, שוליים רחבים. מעקות בטיחות בצידי הדרך ו/או בין הנתיבים, תאורה בצמתים ובמקומות חיוניים אחרים וכדומה. תשומת לב ניתנת גם לישובים הקיימים בקרבתו ומציאת פתרונות למפגעי רעש. בישוב עירוני בעיות התחבורה שונות וכאן יש לתכנן חניונים רבים, תחנות לאוטובוסים, רכבות, מוניות ורכבים אחרים להסעת נוסעים. כן יש לדאוג למפרצי חניה, לצמתים, מדרכות ומעברים להולכי רגל ועוד.

חשיבה על כל משתמשי הדרך

תכנון נכון מתחשב בהולכי רגל תוך הסדרת מדרכות מעברי חצייה בטוחים, גשרונים מעל נתיב סואן ועוד. כן מסלולי אופניים ורכבים דו גלגליים אחרים. מסלולי כניסה נוחים לחניונים מקורים ועוד. המטרה היא לאפשר זרימת תנועה מהירה וללא צווארי בקבוק. מטרה חשובה אחרת היא לייצור סביבה בטוחה למשתמשי הדרך הרבים.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מחברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים בעלת המוניטין בתחומה. מנהליה והמומחים המועסקים בה הינם בעלי השכלה הנדסית מתאימה במוסדות מובילים בתחום. הם התמחו בנישה מיוחדת זאת ורכשו ניסיון רב מביצוע פרויקטים מורכבים עבור חברות תשתית פרטיות, רשויות מוניציפליות, חברות ממשלתיות ועוד. השירות הניתן הינו מקצועי מאוד ומלווה ביחס אדיב וענייני.

סגור

    השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

    השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

    Call
    Mail