תכנון חניות

תוספת הבנייה העצומה בישראל מתרחבת כעת עוד יותר, כאשר תכניות הבינוי של תמ"א 38 נכנסות אט אט לתוקף ומתחילות להיבנות ביישובים עירוניים שונים. חלק גדול מהבעיות הכרוכות בפיתוח הסביבתי ובבנייה המואצת הוא הגידול הצפוי באוכלוסייה צעירה וחזקה יותר, שלה בוודאי יהיה לפחות כלי רכב אחד אם לא יותר. הגידול הצפוי בנפח התנועה יצטרך למצוא לו פתרון על ידי תכנון חניות נכון, כך שמצד אחד לא יצטרכו לחנות ברחוב שעומד להיראות טוב יותר, ומצד שני למצוא פתרון לחניון מוגדל או שטחי חניה צמודים לבית היכן שאפשר. זוהי רק אחת הבעיות שאתן מתמודדים בתחום תכנון חניות, כאשר המחשבה הרבה המושקעת בכך חייבת למצוא את הדרך לצפות גם את העתיד ואת המגמות הצפויות בבנייה באזורים השונים. בנייה נוספת שמגבירה את מצוקת החניה ודורשת תכנון חניות משלה היא הבנייה לגובה הערים כמו ירושלים ותל אביב, ועוד ערים אחרות, שמצופפות מספר גדול של אנשים בשטח קטן אבל מחויב במקומות חניה לכולם.

תכנון עירוני מדויק

תכנון חניות לוקח בחשבון את התכניות והפרויקטים בסביבה ואת מערך הכבישים והיקף התנועה ונפחה. כמו גם את הפרויקטים הנבנים לפי תכניות בנייה עירוניות, כדי לתכנן חניה שמתייחסת לא רק לדיירי המבנה או האנשים המשתמשים בו אלא בכלל. כמו כן, יש להתייחס לכל התקנות העירוניות ולדעת גם בהנדסת תחבורה, לתקשר ותאם עם מהנדסי הבנייה, הקונסטרוקטור המוציא לפועל את הבנייה ומנהלי הפרויקט עצמו. תכנון חניות נחשב לאחד ההיבטים בבנייה אבל החשיבות שלו עצומה משום שהחניות נשארות לתמיד מבלי שאפשר יהיה לחפור עוד מתחת לבניין. כך שאם לא תוכנן מקום מספיק מצוקת החניה תורגש מיד. משרד אור מהנדסים ישמח לסייע לכם בתכנון החניות בפרויקטים שלכם לכל מטרה, בהתבססו על ניסיון וידע רב.

תכנון חניות מקצועי

תכנון חניות נדרש במסגרת תכנית כללית לפיתוח והקמת מבנים, שכונות, פארקים ועוד. ניתן למצוא מגוון של חניות המיועדות למבנים ואתרים ציבוריים, פרטיים ואחרים. התכנון ייעשה על פי המפרט הנקבע בתוכנית המבוקשת על ידי הלקוח. המהנדס המתכנן מגיש תכנית עם מפרט מושלם.  חברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים מתמחה גם בנושא זה וניתן לקבל ממנה מידע מקיף.

תכנון חניות – כולל ומקיף

תכנון חניות כולל את כל המערכות, המבנים והאלמנטים הנוספים הנדרשים לתפעולם. ניתן למצוא חניות חיצוניות, במבנים מקורים, בבניינים על קומות וכדומה. קיימים גם מפרצי חניה בכבישים עירוניים ואחרים. לכל אחת יש צורך להתייחס בהתאם. יש צורך לתכנן אותם מבחינה הנדסית ובין היתר לסמן אותן, לרבד באספלט בחניונים חיצוניים ובציפוי אפוקסי בסגורים, להתקין מערכות אלקטרוניות לאספקת מידע לגבי כמויות מקומות חנייה פנויים, להוסיף מבנים בסמוך לפתח הכניסה או במקום שולט אחר לטובת העוסקים בניהול החניון ועוד. בחניונים של  שדות תעופה ואחרים יש מערכות בקרה ופיקוח לשליטה מרחוק ונמצאים בהם עובדים היכולים לתת מענה במקרים שונים. יש חניונים שקיימים בהם מערכות לתשלום אוטומטי, מחסומים לכניסה, דוקרנים ועוד. מהנדס מכין את התוכנית הבסיסית ובמידת הצורך מוסיף את כל האלמנטים הללו.

הקפדה על כל פרט

היות וכל חניון משתלב בתוכנית מקיפה הרי יש צורך לתכננו בהתאמה אליה ועם סנכרון עם מתכננים אחרים. התוכנית קובעת את מידות החניון, החומרים בהם יש להשתמש וכדומה. היא מאושרת לאחר בדיקת מומחים ואז כל הפרויקט עובר לביצוע. בעת הקמת הפרויקט והחניון, מתבצע פיקוח מסוג אחר ולאחר שהביצוע נבדק ומאושר הוא יכול להיפתח לציבור המשתמשים.

שירות מקצועי

חברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים הינה בעלת מוניטין בתחום ומומלץ לקבל שירותיה. מנהליה והמהנדסים המועסקים בה רכשו השכלתם ההנדסית במוסדות מובילים ואף התמחו בנישה הזאת המהווה חלק מתחום ההנדסה האזרחית. הם תכננו חניות עבור פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית, פארקים, קניונים ומרכזי קניות ועוד. בין לקוחותיה נמנים חברות פרטיות, רשויות מוניציפליות, חברות סמך ממשלתיות ואחרים. השירות הינו אדיב ומקצועי.

תכנון חניות ע"י המומחים

מידע נוסף בנושא

תכנון חניות בצורה חכמה

תוספת הבנייה העצומה בישראל מתרחבת כעת עוד יותר, כאשר תנופת הבינוי של תמ"א 38 נכנסות אט אט לתוקף ומתחילות לתת אותותיה ביישובים עירוניים שונים. חלק גדול מהבעיות הכרוכות בפיתוח הסביבתי ובבנייה המואצת הוא הגידול הצפוי באוכלוסייה צעירה וחזקה יותר, שלה בוודאי יהיה לפחות כלי רכב אחד אם לא יותר. זאת, בשילוב עם קושי בפיתוח תחבורה ציבורית ותשתיות בין עירוניות נוחות לתושבים. הגידול הצפוי בנפח התנועה ייפתר רק על ידי תכנון חניות נכון. מצד אחד התושבים לא יצטרכו לחנות במיקומים מרוחקים מידי מהבית או העבודה, ומצד שני ניתן יהיה להפחית את כמות הרכבים הפרטיים שנוסעים בערים המרכזיות בארץ. לפרטים נוספים, ניתן לפנות אל חברת אור מהנדסים.

תכנון חניות – מסתכלים אל עתיד נגיש יותר

המחשבה הרבה המושקעת בתכנון חניות מתווה את דרך הפעולה של מתכנני ערים ושמה דגש על גידול האוכלוסייה הצפוי ומודל התחבורה של ישראל בעתיד. המגמות הצפויות בבנייה באזורים השונים, יכולות לתת את הטון בכל הנוגע לתכנון חניות, ולכן חשוב להסתכל על הרמה הרוחבית בתחום זה. בנייה נוספת שמגבירה את מצוקת החניה ודורשת תכנון חניות משלה היא הבנייה לגובה בערים כמו ירושלים ותל אביב, שמצופפות מספר גדול של אנשים בשטח קטן. לכן פתרונות כמו חניונים מחוץ למרכזי הערים, בשילוב עם תחבורה ציבורית ישירה ומהירה בשעות העומס, עומדים על הפרק במקומות רבים בישראל כיום.

תכנון עירוני מדויק

תכנון חניות לוקח בחשבון את התכניות והפרויקטים בסביבה ואת מערך הכבישים והיקף התנועה ונפחה. כמו גם את הפרויקטים הנבנים לפי תכניות בנייה עירוניות, כדי לתכנן חניה שמתייחסת לא רק לדיירי המבנה או האנשים המשתמשים בו אלא לכל תושבי ומשתמשי תוואי הדרך.

בתכנון חניות יש להתייחס לכל התקנות העירוניות הקשורות גם בהנדסת תחבורה. ידע זה מחייב את כל העוסקים במלאכת התכנון והבנייה – אדריכלים, מהנדסים וקבלני הבנייה השונים לשתף פעולה עם מוסדות המדינה השונים ולאורך כל הדרך להחזיק בקו מחשבה אחיד ולפתח אותו לכדי פרויקט מצליח. תכנון חניות נחשב לאחד ההיבטים בבנייה אבל החשיבות שלו עצומה, בעיקר כי לאחר סיור הבניה קשה מאוד להרחיב את מספר החניות בפרויקט, הן בחניונים תחתיים והן בחניות עליות. כך שאם לא תוכנן מקום מספיק מצוקת החניה תורגש מיד. צוות המקצוענים של משרד אור מהנדסים ישמח לסייע לכם בתכנון החניות בפרויקטים שלכם לכל מטרה, תוך ראיה עתידית רחבה.

סגור

    השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

    השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

    Call
    Mail