תכנון חניונים

חניה היא אחת המצוקות הגדולות ביותר בכל יישוב, אפילו קטנים בפריפריה, שהולכים וגדלים ולא לקחו בחשבון שיותר ויותר אנשים מחזיקים יותר מרכב אחד ויש לתכנן להם גם נתיבי גישה וגם מקומות חניה צמודים לבית. אחת הטעויות הגדולות שעושים כאשר בונים פרויקטים היא להתעלם מההיבט של חניה, עם צפי לגידול ניכר בעתיד לא רק של האוכלוסייה כי אם גם של מספר כלי הרכב. אמנם, הרכבת הקלה מגיעה כעת לערים הגדולות ורכבת ישראל מתרחבת למקומות נוספים, אבל לחלק מהמקומות אנשים עדיין נוסעים בכלי רכב פרטיים עד הרכבת וחייבים להחנות אותו, או שבערים הצפופות והולכות חייבים למצוא פתרון לגידול העצום בנפח התנועה במרחב האורבני. תכנון חניונים נכון מחויב המציאות בכל פרויקט בנייה. אין היום יותר מצב כזה שפרויקט בניה כלשהו, במיוחד בערים ובמיוחד כזה שמתנוסס לגובה רב, לא ימציא פתרון חניה לכל מאות כלי הרכב שיגיעו אליו ביום.

תכנון חניות מלמעלה ומלמטה

הבשורה של תכנון חניונים הוא לנסות לחפור אותם למטה אם כי יש גם פתרונות עיליים שונים לחניונים בקומות מעל פני האדמה. הפתרונות נגזרים מהאפשרויות שעומדות בפני הבונים, וברור לחלוטין שבאזורים צפופים יקשה מאוד למצוא פתרון חניה שאינו כרוך בהפניית התנועה אל שולי העיר. עם זאת, אפשר למצוא תקווה בכך שמבנים חדשים נבנים בתוך ערים ובכך מאפשרים לתקן טעויות עבר ולהוסיף מקומות חניה בחפירת חניונים. את כל אלה מתכננים יחד עם מהנדסי התחבורה הנוגעים בדבר, שהם בעלי הידע והניסיון בתכנון חניונים עירוני ואחר. משרד אור מהנדסים מציע שירותי תכנון הנדסי ועירוני מגוון, וכחלק משירותי הייעוץ והתכנון גם תכנון חניונים לכל פרויקט בנייה. באתר מוצגים מגוון הפרויקטים שבהם לקחו חלק אנשי המשרד לשביעות רצונם המלא של הלקוחות, וגם אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ.

תכנון חניונים

תכנון חניונים בצורה מקצועית

תכנון חניונים נדרש בנסיבות שונות. כך, כאשר בונים שכונות חדשות, פארקים לתעשייה, מבנים פרטיים וציבוריים ועוד. כאשר מוציאים לפועל תכנית פינוי בינוי או משדרגים אחרת באזורים אורבאניים ועוד. החשיבות בהקמת מקומות חנייה בכמות מספקת גדלה ככל שרמת החיים עולה. אחד המבחנים העיקריים לה היא ריבוי המכוניות בכבישים. חברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים מתמחה בתחום וניתן לקבל אצלה מידע מקיף.

תכנון חניונים – לכל אזור ומטרה

תכנון חניונים נעשה במסגרת תכנית מקיפה אזורית או תכנית פרטנית להקמת מבנים שונים. ניתן למצוא חניונים המיועדים לכלל הציבור. כך בפארקים, ליד טיילות בים ועוד. אחרים הינם פרטיים המשרתים מוסדות תרבות, בילוי, ספורט, קניונים ועוד. ניתן למצוא מסוגים שונים: פתוחים, מקורים, תחת מבנים ואפילו על מבני ענק המיועדים למטרות אלו. תכנון חניונים כולל אלמנטים שונים ובין היתר, ריבוד באספלט, סימון, הצבת מכשירים לגבייה אוטומטית, הצבת עמדות פיקוח וסדרנות ועוד. בחניונים מקורים ניתן אף למצוא מערכות אלקטרוניות המוסרות מידע על מקומות פנויים וכיוצא בזה. בחניונים ציבוריים רבים, כמו למשל של שדות תעופה, יש גם מערכת בקרה ופיקוח שעובדיה מפקחים על הנעשה בשליטה מרחוק. המהנדס מתכנן כל אחד בהתאם למפרט המצוי בכל תכנית.

תהליך מסודר

תהליך התכנון מהווה חלק בלתי נפרד מהתכנון הכללי, והמהנדס המתכנן פועל בשיתוף פעולה עם מומחים אחרים ומגיש תכנית מוגמרת לגורמים המזמינים אותה. הלקוחות יכולים להיות חברות מסחריות ופרטיות, רשויות מוניציפליות, חברות סמך ממשלתיות, חברות תשתית ובנייה ועוד. כל תכנית נבדקת ומאושרת על ידי מומחים שונים ולאחר מכן יוצאת לביצוע. בשלב האחרון כל הביצוע נבדק ומאושר על ידי מפקחים מקצועיים.

שירות מחברה בעלת מוניטין

מומלץ לקבל שירות מחברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים אשר מבצעת משימות אלו לאורך שנים. מנהליה ועובדיה המומחים הינם בעלי ידע רב שנרכש בלימודי הנדסה במוסדות מובילים. הם התמחו בנישה זאת המהווה חלק מתחום ההנדסה אזרחית ורכשו ניסיון עשיר עקב ביצוע פרויקטים מוצלחים ומורכבים בתחום. הם ישמחו להעמיד את הידע והניסיון שלהם לכל לקוח – ותיק או חדש כאחד.

 

מידע נוסף בנושא

תכנון חניונים בצורה נכונה

אחת ממצוקות התחבורה הגדולות בישראל היא מצוקת החנייה. בכל ישוב, קטן כגדול, קשיים תושבים בעלי יותר מכלי רכב אחד מתקשים למצוא מקומות חניה ומתמודדים עם דרכי גישה חסומות חניות בלתי חוקיות וחניות מרוחקות ממקום המגורים. בתכנון עיר ופרויקט הטעות הנפוצה ביותר היא התעלמות מהיבטים של תחבורה בכלל וגידול בצרכי החנייה בפרט, בייחוד עם ההבנה שגידול אוכלוסייה בשנים הקרובות עתיד להוות מכשול בעייתי לתחבורה ראויה. אמנם התחבורה הציבורית מנסה לעמוד בקצב, עם התפתחות רכבת קלה בירושלים ובדוש דן, שיפורים והרחבות בניה ברכבת ישראל ושינויים תמידיים בתחום האוטובוסים, יחד עם זאת, ישראלים רבים מתקשים לוותר על כלי הרכב הפרטיים ולכן חייבים לתת מענה לצרכי החנייה של אלו, או לצמצם את השימוש בערים צפופות מאוד. למידע נוסף על תכנון חניונים מקצועי, ניתן לפנות אל חברת אור מהנדסים.

תכנון חניונים – למעלה ולמטה

עם הצורך מגיעה היצירתיות בתחום תכנון החניונים. בעבר מרבית החניונים שנבנו מוקמו על שטחי אדמה יקרים תוך בזבוז של מרחבי בניה. לכן, תוכניות הבניה קיום מתרכזות בשתי אסטרטגיות – בנייה לעומק האדמה ובנייה עילית. חניונים בעומק האדמה מוכרים לנו זה מכבר, אולם בתכנון חניונים כיום מתרכזים מהנדסי המבנים בבניית חניונים לעמוקים משמעותיים יותר. ניתן לראות מבנים חדשים רבים בעלי חניונים של חמש ושש קומות לכל הפחות. חניונים עליים הם תוצאה מתקדמת יותר של חשיבה הנדסית. מהנדסי תחבורה ובניין משלבים כוחות על מנת להקים חניונים עליים גדולים, בשולי הערים הגדולות שיכולים לתת מענה לשעות העומס והעבודה ולהפחית את תנועת כלי הרכב במרכזי הערים.

מתמודדים עם בעיות ההווה והעתיד

את הנעשה אין להשיב בעולם הבנייה, ולכן שטחים בנויים קיימים יאלצו לעבור שינויים מינוריים ולעיתים אף קוסמטיים כדי להתמודד עם כשלים בתכנון חניונים. יחד עם זאת, בנייה מושכלת בשולי הערים, והקמה של חניוני ענק בשילוב תחבורה ציבורית נאותה, עשויים לפתור את הקשיים שנוצרו בערים הגדולות. משרד אור מהנדסים מציע שירותי תכנון הנדסי ועירוני מגוון, וכחלק משירותי הייעוץ והתכנון גם תכנון חניונים בראיה אפקטיבית לעתיד התחבורתי לכל פרויקט בנייה. באתר מוצגים מגוון הפרויקטים שבהם לקחו חלק אנשי המשרד לשביעות רצונם המלא של הלקוחות. לפרטים נוספים ולקבלת מידע פרטני מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עם חברת אור מהנדסים.

סגור

    השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

    השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

    Call
    Mail