מתכנן תנועה

בכל פרויקט בנייה ויזמות שהוא עליכם למצוא גם מתכנן תנועה שיהיה רלוונטי להיקף הפרויקט שלכם, אבל גם יתכנן תנועה מסביבו. כל התחדשות עירונית, כל פרויקט בנייה, כל שינוי בנתיבים בגלל עבודות תשתית כמו עבודות הרכבת הקלה, לדוגמה, מחייבים תכנון תנועה מחדש אחרת ייפגע מרקם החיים במקום שבו הוא מתבצע. לא בכדי משנים את כל נתיבי התנועה מסביב לפרויקטים גדולים שכאלה, משום שאחרת החיים האורבניים ייעצרו לחלוטין, וזה פשוט בלתי מתקבל על הדעת במטרופולין כמו תל אביב וגוש דן בכלל. תנועה חייבת לזרום בצורה חלקה והמתכנן מתייחס בתכנון לא רק לתחבורה ממונעת, כמובן, אלא גם להולכי רגל, לנגישות ולזכות התנועה שלהם למקומות, לחניות ולמפרצי חניה, לתחנות התחבורה הציבורית השונות – מאוטובוסים ועד מוניות שירות והסעות שונות. תכנון התנועה מתייחס גם לכבישים וסלילתם, לפריסה שלהם באזור ולא רק באזורים מישובים כי אם גם בפריפריה ובאזורים מרוחקים שונים. התנועה זורמת לא רק ביישובים עצמם אלא גם ביניהם ולכם מתכנן תנועה מתייחס גם לנגישות שבים היישובים ולמה שכלול בהם.

תכנון תנועה פרטני

בתכנון התנועה יורדים עד לרזולוציה של כל מה שכוללת תכנית התנועה המבוקשת, כולל חניונים וצמתים, רמזורים וגשרים. תכנון זה מתכנן תכניות לעתיד ולפי צפי תנועה ונפחה, מחשב את החישובים הנדרשים, קיבולת וכמויות, ומגיש תכניות מורטות שמתאימות לכל מי שבונה תכניות הנדסת תנועה ותחבורה. התחקירים והבדיקות של מתכנן תנועה בודקים לעומק ולמרחק זמן רב את כל הנתונים הנדרשים לו כדי להגיש את תכנון התנועה הרלוונטי לפרויקט או לרשות העירונית או לגוף פרטי או לכל מי שהזמין ממנו תכנון זה. במשרד אור מהנדסים צברו ניסיון רב בתכנון התנועה באזורים שונים ומגוונים. צוות המתכננים והמהנדסים ישמחו להעמיד לרשותכם את הכישורים המקצועיים והידע שרכשו.

תכנון תנועה

אומנם בחיי היומיום רבים מאיתנו לא חושבים על כך, אך תכנון התנועה בעיר שבה אנחנו חיים הוא עניין מהותי. למעשה, ללא תכנון תנועה, או עם תכנון לקוי, החיים בעיר יהיו פחות נוחים. תכנון לקוי בכל מה שקשור לתנועה יכול לגרום, למשל, לפקקי תנועה מעייפים וארוכים מידי. כאשר מדברים על תכנון של תנועה מדברים למעשה על הרצון לייעל את רשת התחבורה כולה באזור מסוים. לכן ברור מדוע יש לכך חשיבות, רבה, רק נשאלת השאלה: איך עושים את זה? מדובר על עניין מסובך ומורכב שמעורבים בו לא מעט גורמים שונים. לכן ברור מדוע זו משימה שרק חברה מובילה ומקצועית כמו אור מהנדסים תוכל להתמודד איתה.

מה כולל בדרך כלל תהליך של תכנון תנועה?

כדי להבין על קצה המזלג כיצד המומחים בתחום מתמודדים עם משימה כמו תכנון תנועה, צריך לדעת שמדובר על תהליך של ממש שכולל בתוכו לא מעט שלבים. ראשית, צריך לאסוף את הנתונים לגבי האזור שבו אנחנו רוצים לתכנן את התנועה. למשל: איזה סוגים של כלי רכב עוברים במקום? על איזו כמות של תנועה מדובר? האם יש שעות עומס גדולות יותר? בהמשך, ובהתאם לנתונים שנאספו, המומחים יוכלו להתחיל לתכנן את התשתיות כך שהתנועה תהיה חלקה וזורמת. השלב הסופי יהיה יישום התכנון בשטח, תוך ניטור תמידי כדי להבין האם התכנון שבוצע אכן מניח את הדעת או שיש לבצע בו שיפורים שונים.

מי עושה תכנון של תנועה?

אם אתם מעוניינים להזמין שירותי תכנון תנועה, טבעי שתרצו לדעת על מי עליכם לפנות. יש אומנם לא מעט מומחים בתחום הזה בארץ, אך לא כל חברה שמציעה שירות כזה אכן תוכל לעשות עבורכם את הכי טוב שאפשר. במקרה של חברת אור מהנדסים אתם תראו, כבר מהרגע הראשון, שאתם בידיים טובות. החברה מעניקה את שירותיה למגוון רחב של גופים מוניציפאליים שונים, לחברות ממשלתיות וגם לחברות פרטיות. לכן אין ספק שגם בפרויקט שלכם מהנדסי החברה יוכלו להשתלב על הצד הטוב ביותר. לפרטים נוספים התקשרו עוד היום למספר: 03-533-6777, כי חבל לדחות זאת למחר.

סגור

    השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

    השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

    Call
    Mail