יועצי תנועה

יועצי תנועה הם אנשי המקצוע שמטפלים אך ורק בייעוץ בנושאי תנועה גוונים למוסדות ולאנשים פרטיים בכל הקשור לחניה, גישה, נגישות של כלי תחבורה והסדרי תנועה שונים, הגשת חוות דעת לצורך קבלת היתרים מהרשויות, בדיקת תכניות למערכי תחבורה על מנת לייעץ בנוגע להסדרי התנועה האופטימליים ולכדי להצביע על בעיות שונות שנובעות כתוצאה מכך. יועצי תנועה הם למעשה הסיבה שבגלה אנחנו יכולים לצאת לרחוב כנהגים וכהולכי רגל ולהמשיך בפעילותנו כסדרה בלי שיבושים, משום שהם אלה שהצביעו כחלק מעבודתם על הליקויים והפגמים במערכי התנועה ביישובים שונים, בעיקר עירוניים. היקף הפעילות שלהם יכול לנוע מפגמים מקומיים בהיקף קטן ועד היקף ליקויים גדול יותר בעיקר ביישוב עירוני. כל הדו"חות שלהם מוגשים רשמית גם לגופים שונים בישראל, כמו בתי משפט, רשויות מקומיות ומועצות תכנון שונות ולכן יש לבדיקות שלהם תוקף מחייב, לפחות לפי כללי מנהל תקין.

תנועה ותחבורה

התחבורה היא רק חלק ממה שנקרא תנועה. גם הולכי רגל הם חלק מהתנועה ולכן ייעוץ תנועה חייב לקחת גם אותם בחשבון בכל עבודת ייעוץ. בטיחות בתנועה, נגישות שלה לכל מקום, הסדרי החניה שיהיו כאלה שלא יעמיסו על המערכות העירוניות אבל גם לא יגזלו משאבי קרקע יקרים, חיזוי נפח התנועה לעתיד, כל אלה חלק מהנושאים שמטפל בהם יועץ תנועה גם בפרויקטים של בינוי ופיתוח עירוני. כעת, כשמדברים כל כך הרבה על תכניות התחדשות עירונית ביישובים השונים, לייעוץ תנועה תהיה חשיבות מיוחדת בשל העומס הצפוי בתנועה עם הגדלת יחידות הדיור ולכן גם הפיתוח הסביבתי יצטרך לקחת זאת בחשבון. משרד אור מהנדסים שמח להציע לכם גם שירות של יועץ תנועה לפרויקט שלכם, כדי למצות את הפוטנציאל בבנייה, אתם מוזמנים להתקשר ולשמוע עוד מה יש למשרד להציע לכם.

יועץ בטיחות בתנועה

מדינת ישראל היא אחת מהמדינות הצפופות ביותר בעולם, ומגמה זו עתידה להתעצם עם הגידול באוכלוסייה. לפיכך, הקמה של פרויקטים עירוניים ובין-עירוניים שונים דורשת סיוע של יועץ בטיחות בתנועה. זאת על מנת לוודא כי כלל התשתיות מתחום התנועה, אשר מרכיבות את הפרויקט, משולבות באופן שלא יסכן אף משתמש דרך או תושב. יועצי הבטיחות בתנועה מהווים חלק אינטגרלי מכל צוות בניה מקצועי והם בוחנים את הפרויקט החל משלב התכנון ועד לביצוע של תיקונים מתבקשים בעת העבודות בשטח. חברת אור מהנדסים מציעה ללקוחות החברה שירותי יעוץ בטיחות בתנועה כדי לשמור על סטנדרט בניה גבוה בפרויקט שלכם. זאת ועוד, בכפוף להחלטות העירייה או הרשות המקומית, הוועדות הממשלתיות או המחוזיות וכן הלאה.

מהו תחום האחריות של יועץ בטיחות בתנועה?

על פי רוב, יועץ בטיחות בתנועה מגיש את חוות דעתו המקצועית למנהלי הפרויקט. הנושאים בהם ליועץ הבטיחות יש סמכות לתת חוות דעת הם:

 1. תשתיות הכביש – שינויים בתוואי הכביש, טיפול בעיקולים ופניות מסוכנות והתאמת הכבישים לאופי הפרויקט. למשל, בשכונות מגורים יועץ הבטיחות עשוי להמליץ על התאמת מספר המסלולים לכמות התושבים הצפויה. זאת, תוך שמירה על מהירות נסיעה בטוחה למשתמשי הדרך.
 2. חניות – הגדרת אופן החנייה בפרויקט, בין אם חניות ציבוריות או פרטיות ומציאת פתרונות חלופיים לצמצום שטח החניות. למשל ניתן לבנות מתחם חניה חיצוני לפרויקט ולהשתמש בתחבורה ציבורית להתנייד ממקום למקום – שיטה שמקובלת בעיקר במתחמים עסקיים.
 3. תחבורה ציבורית – שילוב התחבורה הציבורית בפרויקט תוך מתן מענה לצורך עתידי ואפשרויות הרחבה שונות של התשתית הציבורית. יצירה של מסלולי אוטובוסים, תשתיות לפסי רכבת קלה ותחנות איסוף נוסעים.

עושים סדר בתשתית התנועה

כדי להתמודד עם כמות הנוסעים ההולכת וגדלה בישראל אנחנו חייבים לחשוב עם הפנים קדימה. בניה בתקנים מתקדמים ויצירה של תוכנית עבודה לטווחי זמן ארוכים היא המפתח לבניה של פרויקטים שימושיים לאורך שנים רבות. בתחום התנועה הדבר חשוב שבעתיים, בעיקר כי קשה לשנות את הנעשה וערים צפופות יאלצו לערוך שינויים קלים במקום לקבל תשתיות מתאימות לגודל האוכלוסייה החיה בהן. יועץ הבטיחות בתנועה עומל בכל פרויקט כדי לוודא שכל משתמשי הדרך יהיו בטוחים – והוא האיש האמון על מזעור הנזקים בכבישי הפרויקט. אנחנו בחברת אור מהנדסים מעריכים את חשיבות יועץ הבטיחות בתנועה להצלחת הפרויקט. אנו מציעים ללקוחות החברה להסתייע בשירותי יועץ לכל סוג של פרויקט. היועצים של חברת אור הנדסה הם יועצים מקצועיים בעלי הכשרות מתאימות, אשר מציגים ותק של שנים רבות בתחום ההנדסה.

מידע נוסף בנושא

יועץ בטיחות בתנועה שומר על הבטיחות שלכם

יועץ בטיחות בתנועה מייעץ לקראת ובעת עבודות לטובת הקמת תשתיות תחבורתיות. הייעוץ שלו חשוב בגלל שהוא מצליח לתת פתרונות שונים למצבים מגוונים אשר תורמים לזרימה חלקה של פרויקטים. הוא פועל מול גופים שונים ובכלל זה פרטיים, ציבוריים, מוניציפאליים ועוד. העבודה שלו ניתנת, במקרים רבות, במיקור חוץ וכייעוץ חצוני. חברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים מתמחה במתן שירותים בתחום וניתן לקבל אצלה מידע מקיף.

יועץ בטיחות בתנועה – לפרויקטים מגוונים

יועץ בטיחות בתנועה פועל במספר דרכים. אחת מהן היא בעת הכנת תוכניות לתשתית וכאשר נתקלים בבעיה בטיחותית או במצב גבולי בו יש סכנה בטיחותית בתנועה. במקרים מסוימים, פרויקט עלול להיתקע עקב כך או אפילו להתבטל. כאשר מבקשים חוות דעת של היועץ הוא לומד את התוכנית ויכול להצביע על אפשרויות לתכנון שונה מעט אשר ייתן מענה לבעיה הבטיחותית שנוצרה. כך למשל בעת סלילת כביש ליד גני ילדים, מסלול לאופניים הקרוב מדי לדרך ראשית ועוד. במקרים אחרים, הוא ממליץ לתקן ליקויי בטיחות בתנועה בדרך שלא תפריע לזרימת התנועה, להוספת תאורה במקום בעייתי בכביש וכן הלאה. טיפול אחר שלו הוא כאשר הפרויקט יוצא לפועל ובנקודה זאת הוא האחראי למתן פתרונות מתאימים בעת הרחבת כביש, הקמת כיכר ועוד. בפרויקטים המתנהלים בכבישים עמוסי תנועה, הוא יחליט על הצבת תמרורים זמניים, סימון כבישים, ניהול התנועה, בחירת פנסים ואמצעי תאורה ללילה, הצבת מחסומי ניידים, קונוסים ומפרידי נתיבים ועוד.

זרימת תנועה חלקה ובטיחותית

הכבישים ונתיבי הדרך הינם חלק בלתי נפרד מהחיים ומשרתים משתמשי דרך לרבות נהגים הולכי רגל, רוכבים על רכבים שאינם ממונעים ועוד. לכן חווית השימוש בהם חייבת להיות טובה ובטיחותית. יועץ בנושא של הנדסת תנועה אחראי על החלק הבטיחותי ותפקידו הוא להמליץ על שיטות טובות שלא תפרענה לזרימת תנועה חלקה.

שירות מחברה מקצועית

מומלץ לקבל שירות מחברת "אור מהנדסים" ייעוץ, תכנון, וניהול פרויקטים בעלת המוניטין. מנהליה הינם בעלי ידע נרחב בתחום וניסיון עשיר המגיע מליווי פרויקטים מורכבים. השירות מטעמה הינו מקצועי, ממוקד והכולל מתן תשומת לב לכל הפרטים הנחוצים.

סגור

  השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

  השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

  Call
  Mail