תכנון כבישים 

תכנון כבישים הוא ללא ספק אחד מהחלקים החשובים והמרכזיים בכל מערך תחבורה. משרד אור מהנדסים – ייעוץ, תכנון וניהול פרויקטים בניהולו של אינג' ליאור בר עוסק בייעוץ, תכנון וניהול פרויקטים בתחום התחבורה והתשתיות. צוות המשרד כולל את מיטב המהנדסים האזרחיים, בעלי הניסיון העשיר, ההנדסאים ואנשי המקצוע המומחים בתחום אשר מספקים שירות במגוון התחומים לרבות תכנון רחובות וכבישים, ניהול בטיחות באתרי עבודה, ניהול תכנון וביצוע של פרויקטים כולל פיקוח צמוד ועוד.

כללים חשובים לשם תכנון כבישים נכון

תכנון כבישים הינה משימה חשובה מעין כמותה. תכנון זה צריך לקחת בחשבון את יחסי הגומלים אשר קיימים בין התחבורה העירונית כמו גם הבין עירונית. דבר נוסף שחשוב יהיה להתייחס אליו זה אופי היישוב בו מוקם הכביש והתכנון העתידי אשר נועד לו.

  • הכבישים יבנו על פי התחזית הצפויה להתפתחותו של הישוב. כך במידה ונראה כי הישוב צפוי להתפתח ולהקים שכונות חדשות, יש צורך בלקיחת הנתונים הללו בחשבון בעת תכנון כבישים ראשיים אשר לא יעברו בתוך שכונות המגורים העתידיות.

  • חשוב לשים לב כי עוד בשלבים הראשונים של תכנון כבישים, מאפשרים נגישות טובה לתחבורה ציבורית. בין אם מדובר בתחנות אוטובוס או נתיבים המיועדים לתחבורה ציבורית.

  • ניהול תנועה נכון הוא גם חלק מתכנון כבישים. הוא למעשה מנסה להזרים את התנועה על הכביש במהירות קבועה ככל האפשר במינימום האצות והאטות וכל למזער את העומס על הרכבים והסיכויים לתאונות דרכים עקב איבוד שליטה על כלי הרכב.

אל תשכחו את הבטיחות

כל עניין הבטיחות על הכביש הינו אחד מהנושאים שמעסיקים את כולנו. המהנדסים אשר עוסקים בתכנון כבישים דואגים למקסם את בטיחותם של כלי הרכב הנוסעים על הכביש כמו גם את בטיחותם של רוכבי האופניים והולכי הרגל באזור. תכנון התנועה הכרוך במשימה זו כולל בין היתר גם הצבת רמזורים, תמרורים, מעברי חצייה וכמובן התייחסות למצבים מסוכנים מסביב כמו אבנים מתדרדרות. בעבודה עם משרד אור מהנדסים אתם מבטיחים כי כל עבודת תכנון הכבישים תתבצע על הצד הטוב ביותר תוך שמירה על כל כללי הבטיחות.

תכנון תחבורה

סגור

השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

Call
Mail