יועצי תנועה

יועצי תנועה הם אנשי המקצוע שמטפלים אך ורק בייעוץ בנושאי תנועה גוונים למוסדות ולאנשים פרטיים בכל הקשור לחניה, גישה, נגישות של כלי תחבורה והסדרי תנועה שונים, הגשת חוות דעת לצורך קבלת היתרים מהרשויות, בדיקת תכניות למערכי תחבורה על מנת לייעץ בנוגע להסדרי התנועה האופטימליים ולכדי להצביע על בעיות שונות שנובעות כתוצאה מכך. יועצי תנועה הם למעשה הסיבה שבגלה אנחנו יכולים לצאת לרחוב כנהגים וכהולכי רגל ולהמשיך בפעילותנו כסדרה בלי שיבושים, משום שהם אלה שהצביעו כחלק מעבודתם על הליקויים והפגמים במערכי התנועה ביישובים שונים, בעיקר עירוניים. היקף הפעילות שלהם יכול לנוע מפגמים מקומיים בהיקף קטן ועד היקף ליקויים גדול יותר בעיקר ביישוב עירוני. כל הדו"חות שלהם מוגשים רשמית גם לגופים שונים בישראל, כמו בתי משפט, רשויות מקומיות ומועצות תכנון שונות ולכן יש לבדיקות שלהם תוקף מחייב, לפחות לפי כללי מנהל תקין.

תנועה ותחבורה

התחבורה היא רק חלק ממה שנקרא תנועה. גם הולכי רגל הם חלק מהתנועה ולכן ייעוץ תנועה חייב לקחת גם אותם בחשבון בכל עבודת ייעוץ. בטיחות בתנועה, נגישות שלה לכל מקום, הסדרי החניה שיהיו כאלה שלא יעמיסו על המערכות העירוניות אבל גם לא יגזלו משאבי קרקע יקרים, חיזוי נפח התנועה לעתיד, כל אלה חלק מהנושאים שמטפל בהם יועץ תנועה גם בפרויקטים של בינוי ופיתוח עירוני. כעת, כשמדברים כל כך הרבה על תכניות התחדשות עירונית ביישובים השונים, לייעוץ תנועה תהיה חשיבות מיוחדת בשל העומס הצפוי בתנועה עם הגדלת יחידות הדיור ולכן גם הפיתוח הסביבתי יצטרך לקחת זאת בחשבון. משרד אור מהנדסים שמח להציע לכם גם שירות של יועץ תנועה לפרויקט שלכם, כדי למצות את הפוטנציאל בבנייה, אתם מוזמנים להתקשר ולשמוע עוד מה יש למשרד להציע לכם.

יועץ בטיחות בתנועה

מדינת ישראל היא אחת מהמדינות הצפופות ביותר בעולם, ומגמה זו עתידה להתעצם עם הגידול באוכלוסייה. לפיכך, הקמה של פרויקטים עירוניים ובין-עירוניים שונים דורשת סיוע של יועץ בטיחות בתנועה. זאת על מנת לוודא כי כלל התשתיות מתחום התנועה, אשר מרכיבות את הפרויקט, משולבות באופן שלא יסכן אף משתמש דרך או תושב. יועצי הבטיחות בתנועה מהווים חלק אינטגרלי מכל צוות בניה מקצועי והם בוחנים את הפרויקט החל משלב התכנון ועד לביצוע של תיקונים מתבקשים בעת העבודות בשטח. חברת אור מהנדסים מציעה ללקוחות החברה שירותי יעוץ בטיחות בתנועה כדי לשמור על סטנדרט בניה גבוה בפרויקט שלכם. זאת ועוד, בכפוף להחלטות העירייה או הרשות המקומית, הוועדות הממשלתיות או המחוזיות וכן הלאה.

מהו תחום האחריות של יועץ בטיחות בתנועה?

על פי רוב, יועץ בטיחות בתנועה מגיש את חוות דעתו המקצועית למנהלי הפרויקט. הנושאים בהם ליועץ הבטיחות יש סמכות לתת חוות דעת הם:

  1. תשתיות הכביש – שינויים בתוואי הכביש, טיפול בעיקולים ופניות מסוכנות והתאמת הכבישים לאופי הפרויקט. למשל, בשכונות מגורים יועץ הבטיחות עשוי להמליץ על התאמת מספר המסלולים לכמות התושבים הצפויה. זאת, תוך שמירה על מהירות נסיעה בטוחה למשתמשי הדרך.
  2. חניות – הגדרת אופן החנייה בפרויקט, בין אם חניות ציבוריות או פרטיות ומציאת פתרונות חלופיים לצמצום שטח החניות. למשל ניתן לבנות מתחם חניה חיצוני לפרויקט ולהשתמש בתחבורה ציבורית להתנייד ממקום למקום – שיטה שמקובלת בעיקר במתחמים עסקיים.
  3. תחבורה ציבורית – שילוב התחבורה הציבורית בפרויקט תוך מתן מענה לצורך עתידי ואפשרויות הרחבה שונות של התשתית הציבורית. יצירה של מסלולי אוטובוסים, תשתיות לפסי רכבת קלה ותחנות איסוף נוסעים.

עושים סדר בתשתית התנועה

כדי להתמודד עם כמות הנוסעים ההולכת וגדלה בישראל אנחנו חייבים לחשוב עם הפנים קדימה. בניה בתקנים מתקדמים ויצירה של תוכנית עבודה לטווחי זמן ארוכים היא המפתח לבניה של פרויקטים שימושיים לאורך שנים רבות. בתחום התנועה הדבר חשוב שבעתיים, בעיקר כי קשה לשנות את הנעשה וערים צפופות יאלצו לערוך שינויים קלים במקום לקבל תשתיות מתאימות לגודל האוכלוסייה החיה בהן. יועץ הבטיחות בתנועה עומל בכל פרויקט כדי לוודא שכל משתמשי הדרך יהיו בטוחים – והוא האיש האמון על מזעור הנזקים בכבישי הפרויקט. אנחנו בחברת אור מהנדסים מעריכים את חשיבות יועץ הבטיחות בתנועה להצלחת הפרויקט. אנו מציעים ללקוחות החברה להסתייע בשירותי יועץ לכל סוג של פרויקט. היועצים של חברת אור הנדסה הם יועצים מקצועיים בעלי הכשרות מתאימות, אשר מציגים ותק של שנים רבות בתחום ההנדסה.

 

סגור

השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

Call
Mail