יועץ בטיחות בעבודה

על פי החוק הישראלי, כל מקום עבודה או פרויקט המעסיק מעל לחמישים עובדים מחויב להחזיק יועץ בטיחות בעבודה. החוק מגדיר כי ליועץ יש את הסמכות לבדוק כי החברה עומדת בכל נהלי הבטיחות וההגנה כדי לשמור על כלל העובדים ולמנוע פגיעה בנפש בעת העבודה על הפרויקט. יועץ בטיחות מקצועי נמצא באתר הבניה דרך קבע, ומזהה כשלי בטיחות והתנהגויות שאין הן תואמות את נורמות העבודה הנדרשות לפי חוק. היועץ מעדכן את מנהל הפרויקט ועוקב אחר תיקון הכשלים באופן קבוע, לאורך כל תקופת העבודה באתר הבניה. חברת אור מהנדסים מציעה שירותי יועץ בטיחות בעבודה על מנת לאפשר לכל לפרויקט שלכם להסתיים ללא נפגעים בנפש.

מה תחום האחריות של יועץ בטיחות בעבודה?

מתוקף תפקידו של יועץ בטיחות בעבודה הוא אחראי על משימות מגוונות כדוגמת:

  1. איתור מפגעי בטיחות באתר הבניה ועדכון צוות ההנהלה. מפגעים בדמות חומרי בניה המונחים בצורה מסוכנת, אי שימוש בציוד מגן או נהיגה מסוכנת באתר הבניה.
  2. הגשת תוכנית עבודה למנהלי אתר הבניה – התוכנית תקפה לשנת העבודה ומתארת את כל הפעולות אותן יש לבצע כדי לשמור על הבטיחות של העובדים לאורך חודשי העבודה, בהתייחס לגורמים שונים כמו שלבי העבודה ועונות השנה.
  3. הדרכות – על ממונה הבטיחות בפרויקט מוטלת האחריות לעביר הדרכות בטיחות בנושאים שונים לעובדים. ההדרכות יכללו את דרישות החוק לתקני הבטיחות, ויעמדו בכל הדרישות של ארגון הפיקוח על העבודה בנוגע למסירת מידע והדרכת עובדים (התשנ"ט- 1999).
  4. יועץ הבטיחות אחראי לבדוק את הנהלת הפרויקט – לוודא כי ההנהלה עושה כל שביכולתה למנוע מקרי אסון במהלך העבודה, ממגנת את העובדים כראוי ונמנעת מסיכונים מיותרים בעת העבודה.
  5. במקרה של אירוע בטיחות – יועץ הבטיחות יהיה האדם האמון על בירור נסיבות המקרה, והסקת המסקנות של האירוע תהיה עבודתו העיקרית כדי למנוע הישנות תאונות במתחם.

יועצי בטיחות מקצועיים ממזערים סכנות

יועץ בטיחות בעבודה מקבל את הכשרתו לאחר שעבר קורס "ממונים על הבטיחות" וקיבל אישור כשירות ממפקח העבודה הראשי במשרד הכלכלה. ליועצים ידע תאורתי ויישומי רב בתחום הבטיחות באתרי עבודה והם יודעים כיצד להתמודד עם כל אתגר ומכשול במסגרת הפרויקט. חברת אור מהנדסים מאפשרת ללקוחותיה לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה כדי להגן על העובדים שלכם בכל פרויקט. צוות היועצים שלנו קיבל את אישור משרד הכלכלה ופועל כבר שנים רבות באחריות ובמסירות להגנה על חיי אדם.

סגור

השאירו פרטים ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

השדות המסומנות בכוכבית הן שדות חובה

Call
Mail